Достапни линкови

Одложен извештајот на ЕК за Србија


Кетрин Ештон
Извори на Европската комисија изјавија за Радио Слободна Европа дека извештајот за напредокот на Србија кон Европската унија ќе биде одложен. Извештајот за Македонија се очекува да биде објавен попладнево. Шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон денеска соопшти дека Србија и Косово утре во Брисел ќе одржат уште една рунда разговори за нормализирање на односите.
XS
SM
MD
LG