Достапни линкови

Силен земјотрес во Иран


Оштетена куќа во минатонеделниот земјотрес во Иран
Американската геолошка истражувачка организација соопшти дека земјотрес со јачина од 8 степени според Рихтеровата скала го погодил Иран во близина со границата со Пакистан. Епицентарот на земјотресот бил во покраината Систан Балучистан. Потресите биле почуствувани и во Њу Делхи, како и низ Персискиот залив и јужна Азија.
XS
SM
MD
LG