Достапни линкови

Пакистанскиот суд одлучува за кандидатурата на Мушараф


Первез Мушараф
Пакистанските судии денеска се очекува да донесат одлука дали поранешниот воен лидер Первез Мушараф може да се кандидира на изборите на 11 мај. Кандидатурата на Мушараф досега беше отфрлена од три изборни едници, Карачи, Исламабад и реонот Касур од покраината Пунџаб.
Изборните официјални лица се противат на кандидатурата на Мушар, бидејќи тој се соочува со обвинение за предавство на земјата.
XS
SM
MD
LG