Достапни линкови

Состанок на претседателите на САД и Јужна Кореја


Американскиот претседател Барак Обама на седми идниот месец во Вашингтон ќе се состане со јужнокорејската претседателка Парк Геун Хје, соопшти портпаролот на Белата Куќа Џеј Карни. На средбата, како што е најавено, ќе се разговара за заканите на Северна Кореја и за нуклеарното разоружување на Корејскиот Полуостров. САД и Јужна Кореја годинава бележат 60 години сојузништво меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG