Достапни линкови

Експлозии при маратонот во Бостон, има повредени


Две силни експлозии, една по друга, одекнале во близина на линијата за финиш на денешниот маратон во Бостон, при што, како што јавуваат агенциите, имало повеќе повредени. На местото на експлозиите имало густ чад, а екипи за прва помош им помагале на повредените. Засега не е познато како дошло до експлозиите. Полицијата ја блокирала целата област.
XS
SM
MD
LG