Достапни линкови

Расте бројката на жртви во нападите во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку 36 лица загинале, а околу 200 се повредени во серијата насилства во земјата. Денеска бомбашки напади имало во Багдад, Фалуџа, Киркук и уште во неколку други места.
И вчера во Ирак имаше серија бомбашки напади при што загинаа 10 луѓе, меѓу кои и сунитски кандидат за престојните избори за провинцијски власти.
XS
SM
MD
LG