Достапни линкови

Жерновски- ќе се борам до крај за Центар


Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски
Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски изјави денеска дека ќе се бори до крај и најави дека ќе извојува поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори. Жерновски изјавата ја даде откако на веб-страната на Управниот суд беа објавени одлуките за поништување на гласањето на неколку избирачки места во Центар.
Според него, одлуката на Управниот суд е срамна за демократијата во Македонија и оти мотивот е проектот „Скопје 2014“.
XS
SM
MD
LG