Достапни линкови

Ахмадинеџад во посета на Нигер


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад треба денеска да пристигне во Нигер, кој е четврти по ред најголем светски производител на ураниум. Ахмадинеџад ќе посети и други земји од западна Африка со цел да ја зголеми економската и дипломатската соработка со континетот, бидејќи Иран е изолиран поради меѓународните санкции како резултат на нуклеарната програма на земјата.
XS
SM
MD
LG