Достапни линкови

Претседателот на Татарстан во посета на Чешка


Претседателот на руската република Татарстан Рустам Миниканов и чешкиот министер за индустрија и трговија Мартин Куба
Претседателот на руската република Татарстан Рустам Миниканов е во посета на Чешка каде со властите разговараше за развој на билатералните односи и економската соработка меѓу двете земји. Миниканов се сретна со чешкиот министер за индустрија и трговија Мартин Куба.
Миниканов на бизнис форум во Прага изјави дека двете земји можат да соработуваат во индустријата, медицината, информатичката технологија, спорт и туризам.
XS
SM
MD
LG