Достапни линкови

Путин и Обама на средба на маргините на Самитот на Г8


Рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Барак Обама
Рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Барак Обама планираат да остварат средба на маргините на Самитот на Г8 во Ирска во јуни, на која ќе разговараат за самитот на Г20 во септември во Санкт Петербург.
Договорот за средбата беше објавен по разговорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со американскиот советник за безбедност Томас Донилон.
XS
SM
MD
LG