Достапни линкови

Сириски воен авион уби единаесeт цивили


Единаесет цивили биле убиени кога сириски воен авион бомбардирал село во североисточна Сирија. Во соопштението од страна на курдскиот Националнен совет се наведува дека нападот бил "сериозна ескалација од страна на режимот", по серијата рации во руралните области во близина на курдскиот град Ќамишли, каде што борбите меѓу бунтовниците и војската на претседателот Башар ал-Асад се интензивираа во последната недела.
XS
SM
MD
LG