Достапни линкови

Русија запленила тон хероин од Авганистан


Руските власти соопштија дека заплениле речиси тон хероин од Авганистан во првите три месеци од годинава. Според нив проблемот со трговијата со дрога е се поголем. Тие соопштија дека околу 100 илјади луѓе починале во Русија од наркотици, а речиси 8 ипол милиони постојано користат дрога.
XS
SM
MD
LG