Достапни линкови

Додик-датум за ЕУ мала сатисфакција за Србија


Претседателот на Република Српска Милорад Додик
Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави денеска дека добивањето на датму за почеток на преговори со ЕУ би било мала сатисфакција за Србија, по повеќегодишните понижувања.
Според него, Србија е изложена на нови притисоци и закани за да го реши проблемот со Косово на начин на кој го поддржуваат светските сили.
XS
SM
MD
LG