Достапни линкови

Коалицијата „Заедно за Струга“ бара трет изборен круг


Втор круг од Локалните избори 2013. Гласање.
Стружани денеска преку протест што го организираше коалицијата „Заедно за Струга“ побараа поддршка од Управниот суд во однос на жалбите што ги поднесе за изборните нерегуларности на локалните избори што се одржаа во оваа општина. Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Перо Петкоски изјави денеска дека во Струга треба да се спроведе трет изборен круг, на кој на демократски и фер начин ќе се избере градоначалник на општината. Како што додаде тој, коалицијата „Заедно за Струга“ ќе продолжи да функционира и натаму за доброто на градот.
XS
SM
MD
LG