Достапни линкови

Руски деца патувале во автобусот кој излета од автопат во Белгија


Руската федерална агенција за туризам потврди дека автобусот кој излета од автопатот во Белгија превезувал група на деца од регионот Волгоград. Во автобусот патувало 31 дете и 8 возрасни. Руските медиуми јавија дека меѓу петте загинати има една жена.
Идентитетот на другите жртви се уште не е официјално потврден, како и причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG