Достапни линкови

Кери-САД се целосно посветени на заштита на Јапонија


Американскиот државен секретар Џон Кери
Јапонскиот министер за надворешни работи Фумио Кишида изјави денеска дека неговата земја и САД не смеат да дозволат Северна Кореја да поседува нуклеарно оружје. Американскиот државен секретар Џон Кери по средбата со Кишида рече дека САД се целосно посветени во заштитата на Јапонија.
Кери е во посета на Јапонија за време на неговата турнеја во Азија со цел да добие поддршка од земјите за спречување на нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG