Достапни линкови

Воздушен напад во Сирија, 20 жртви


Сириски активисти соопштија дека во владин воздушен напад во северозападниот дел на земјата загинале најмалу 20 лица. Во аматерските видеа поставени на интернет е прикажан огромен облак од чад во покраината Идлиб и жителите како се обидуваат да им помогнат на повредените.
Хјуман Рајтс Воч во изминатата недела ја обвини сириската влада за воени злосторства врз човештвото, поради воздушните напади против цивили во кои загинале најмалку 4300 лица од минатото лето.
XS
SM
MD
LG