Достапни линкови

Нови случаи на птичји грип во Кина


Кинеските власти соопштија дека забележани се нови два случаи на птичји грип во покраината Хенан. Новинските агенции јавија дека една од жртвите, која има 34 години се наоѓа во критична состојба, а другиот заболен е во стабилна состојба. Двата случаи не се поврзани.
Вчера едно 7 годишно дете беше хоспитализирано со знаци на птичји грип.
XS
SM
MD
LG