Достапни линкови

Палестина-Абас ја прифати оставката на премиерот Фајад


Палестинскиот претседател Махмуд Абас
Палестинскиот претседател Махмуд Абас ја прифати оставката од премиерот Салам Фајад. Односите меѓу Абасад и Фајад беа затегнати од минатиот месец, кога оставка поднесе министерот за финансии Набел Касис и покрај противењето од страна на Абас, кој беше во странство во тој период.
XS
SM
MD
LG