Достапни линкови

Русија им забрани на 18 Американци влез во земјата


Руските власти објавија листа со имиња на Американци на кои им е забрането да ја посетат земјата како одговор на потегот на Вашингтон да објави своја листа. На руската листа се наоѓаат 18 имиња кои како што соопштија, биле инволвирани во крешања на човековите права. На неа се наоѓаат припадници на администрацијата на поранешниот американски претседател Џорџ Буш.
САД вчера воведоа забрана за виза и го замрзнааа имотот на 18 лица, повеќе од нив од Русија.
XS
SM
MD
LG