Достапни линкови

Кери во посета на Јапонија за Северна Кореја


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери денеска е во посета на Јапонија каде ќе се сретне со властите на земјата за да разговара за кризата во Северна Кореја. Вчера во Пекинг Кери имаше средби со кинеските власти со кои се сложи дека дипломатијата е најдобрион начин да се денуклеаризира Корејскиот полуостров. Кинеските власти не соопштија како планираат да извршат притисок врз Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG