Достапни линкови

Временска прогноза-претежно сончево


Времето ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и посвежо со благ пад на максималните дневни температури. Ке дува засилен северен и северозападен, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветер. Ветерот ке достигне брзина и до 40 км/ч.
Утринските температури од 5°C до 13°C, а максималните дневни температури ке се движат од 15°C до 23°C.
XS
SM
MD
LG