Достапни линкови

11 загинати во екслозии на бомби во Ирак


Најмалку 11 луѓе загинале, а над 40 биле повредени во неколку бомбашки напади во Ирак. Најголемиот инцидент се случил во градот канан, во провинцијата Диала, каде што цел на експлозиите биле сунитите кога излегувале од џамија по петочната молитва. Експлозија имало и во близина на една џамија во Багдад.
XS
SM
MD
LG