Достапни линкови

Кина демантира дека разместува војска на границата со Северна Кореја


Кинеското министертво за одбрана ги демантира странските извештаи дека кинеската војска се распоредувала на границата со Северна Кореја. „Тие извештаи не се точни. Кина од секогаш е посветена на обезбедување мир и стабилност во североисточна Азија“, изјави портпаролот на министерството.
XS
SM
MD
LG