Достапни линкови

Силно невреме на југот на САД


Едно лице загинало, а петмина други биле повредени во невремото, проследено со торнадо што ја зафати јужната американска држава Мисисипи. Невремето предизвика прекин на електричната енергија како и штети во уште пет сојузни држави. Во делови на Арканзас и на Мисури е прогласена вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG