Достапни линкови

Кери во посета на Јужна Кореја


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери отпатува за Јужна Кореја со цел да и пружи поддршка на земјата и на другите регионални сојузници поради зголемените тензии за нов ракетен тест на Северна Кореја. Кери ќе се сретне со претседателката Парк Гун Хе и со министерот за надворешни работи Јун Биунг Се.
XS
SM
MD
LG