Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, три жртви


Локален полициска началник и двајца телохранители загинале од бомба поставена покрај пат во јужниот дел на Авганистан. Локалните власти соопштија дека жртвите за време на нападот патролирале во покраината Урузган. Насилството во Авганистан е во пораст, откако започна пролета во земјата.
XS
SM
MD
LG