Достапни линкови

Русија е за подобрување на односите со Грузија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Москва го поздравува прагматизмот на владата на грузијскиот премиер Бидзина Иванишвили и изрази готовност за подобрување на односите со Грузија. Но, додаде Лавров, тоа не значи дека Москва ќе ја повлече одлуката за признавање на независноста на грузијските отцепени републики Абхазија и Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG