Достапни линкови

Стано-Македонија да работи на имиџот


Портпаролот на еврокомесарот за проширување Петер Стано
Портпаролот на еврокомесарот за проширување Петер Стано изјави денеска дека Европската комисија ги цени постигнатите реформи на земјата во однос на Пристапниот дијалог на високо ниво поради постигнатиот прогрес, но треба да се работи и на имиџот на земјата. Според него, се што Штефан Филе имал да каже го потенцирал на прес конференцијата во Скопје.
Филе, како што изјави Стано очекува брзо спроведување на политичкиот договор од 1-ви март за надминување на последиците од политичката криза во нашата земја.
XS
SM
MD
LG