Достапни линкови

Груевски не ги коментира идеите од Нимиц


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека Владата засега нема да ги коментира новите идеи и размислувања од Метју Нимиц за да не се наруши процесот што го води медијаторот.
Претходно, и шефот на дипломатијата Никола Попоски потврди дека Нимиц во оваа фаза доставил определени идеи и размислувања, но во овој момент, во интерес на процесот, нема да дава какви било коментари за тоа што содржат.
XS
SM
MD
LG