Достапни линкови

Кривокапиќ-се уште не се знае победникот на претседателските избори


Филип Вујановиќ и Миодраг Лекиќ
Претседателот на црногорскиот Парламент и лидер на Социјалдемократската партија Ранко Кривокапиќ денеска изјави дека се уште не знае кој е победник на претседателските избори, бидејќи се чека конечната одлука на надлежните органи. Според него, одлуката партијата да не поддржи ниту еден претседателски кандидат се покажала исправна.
Државната изборна комисија ги објави перлиминарните резултати, според кои победи Филип Вујановиќ, додека Миодраг Лекиќ ги оспорува резултатите и бара повторно пребројување нагласовите.
XS
SM
MD
LG