Достапни линкови

Началникот на Здружената команда на НАТО во Неапол во Македонија


Министерот за одбрана Талат Џафери и началникот на ГШ на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески денеска во Скопје ќе се сретнат со бригадниот генерал Волфганг Рихтер, началник на Ј-9 Здружената команда на сојузничките сили во Неапол.
На средбата ќе се разговара за одбранбена политика во контекст на НАТО интеграциите, за реформите во одбраната, за модернизацијата и за учеството во операции за поддршка на мирот.
XS
SM
MD
LG