Достапни линкови

Времето денеска променливо и потопло


Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во северните делови ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен ветер.
Температурата ќе се движи од 14 до 20, во Скопје до 17 степени.
XS
SM
MD
LG