Достапни линкови

Ден на жалост во Србија по трагедијата во Велика Иванча


Српската полиција го носи телото на жртва во селото Велика Иванча
Српската влада го прогласи утрешниот ден за ден на жалост поради убиството на 13 лица во селото Велика Иванча кај Младеновац. Во соопштението, владата на Србија им изрази соочуство и поддршка на семејствата на жртвите.
60 годишен маж со огнено оружје уби шест мажи, шест жени и едно бебе. Полицијата ги истражува мотивите за злосторството.
XS
SM
MD
LG