Достапни линкови

Билт-Белград и Приштина да не се откажат од напорите


Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт на својот „Твитер“ профил обајви дека и покрај тешкотиите за постигнување договор меѓу Белград и Приштина не треба да се откажат напорите за таа цел. Билт пред една недела додека во Брисел се уште траеше дијалогот меѓу Србија и Косово, исто така на „Твитер“ објави дека постигнувањето на договор ќе претставува значаен чекор напред кон Европската унија за двете страни.
XS
SM
MD
LG