Достапни линкови

Кери на средба со Нетанјаху за Палестина


Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Американскиот државен секретар Џон Кери повторно се сретна со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во напорите за рестартирање на мировните преговори со Палестина. Кери вчера вечераше со Нетанјаху при што оцени дека разговорот бил многу продуктивен.
Тој изјави и дека се залага за тивка стратегија за ставање крај на децениското недоразбирање меѓу Израел и Палестина.
XS
SM
MD
LG