Достапни линкови

Инаугуриран ерменскиот претседател Саркисјан


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан
Ерменскиот претседател Серж Саркисјан денеска беше инаугуриран на неговиот втор мандат на функцијата. Говорејќи во Јереван тој порача дека мирното решавање на конфликтот во Нагорно Карабах ќе остане приоритет.
Саркисјан се заблагодари за поддршката на претседателските избори во февруари на кои освои 58 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG