Достапни линкови

Погребот на Тачер на 17 април


Маргарет Тачер
Започнаа подготовките за погребот на поранешната премиерка Маргарет Тачер, која почина вчера од мозочен удар на 87 годишна возраст. Кабинетот на британскиот премиер Дејвид Камерун соопшти дека Тачер ќе биде погребана на 17 април во Лондон со воени почести.
Нејзиниот портпарол Лорд Тим Бел изјави дека челичната леди не сакала државен погреб.
XS
SM
MD
LG