Достапни линкови

Вујановиќ задоволен од изборниот резултат


Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ
Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ денеска изрази задоволство од остварениот резултат на претседателските избори во земјата. Тој истакна дека изборите биле демократски и дека очекува Државната изборна комисија набрзо да ги објави конечните резултати од гласањето.
Според Вујановиќ, неговиот противкандидат лидерот на Демократскиот фронт Миодраг Лекиќ, остварил одличен резултат и порача дека очекува тој да го признае поразот. Изборниот штаб на Лекиќ, синоќа го оспори резултатот.
XS
SM
MD
LG