Достапни линкови

Претседателот Иванов на економски самит во Истанбул


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денеска до четврток ќе учествува на 16. Евроазиски економски самит на Фондацијата Мармара во Истанбул. Тој утре ќе има обраќање на отворањето на Самитот на тема „Закани и можности во Евроазија“, а ќе се обрати и на сесијата на претседателите на тема „Униполарен свет или мултиполарен свет“, предвидена за четврток. На самитот е најавено присуството на претставници од 42 земји во светот.
XS
SM
MD
LG