Достапни линкови

Во Србија маж убил 13 лица


Во село Велика Иванча кај Младеновац еден 60 годишен маж убил 13 луѓе, потврди српската полиција. Тој од огнено оружје убил шест мажи, шест жени и едно бебе, а според, неофицијални информации, потоа се обидел да ја убие неговата сопруга и себе кои биле во тешка здравствена состојба. Полицијата ги истражува мотивите за злосторството.
XS
SM
MD
LG