Достапни линкови

Камерон - Маргарет Тачер беше голем лидер


Реакциите по смртта на поранешната британска премиерка Маргарет Тачер продолжуваат да пристигнуваат од цел свет.
Премиерот на Британија Дејвид Камерон изјави дека Британија загубила голем лидер,голем премиер и голама британка.
Американскиот претседател Барак Обама кажа дека Америка загубила вистински приајтел и светски шампион во борбата за слобода.
Поранешниот Советски лидер Михаил Горбачов рече дека Маргартет Тачер била голем политичар со исклучителна индивидуалност .
XS
SM
MD
LG