Достапни линкови

Во Пакистан во судири загинаа 30 војници и 100 милитанти


За време на четири дневните жестоки судири во северозападниот дел на Пакистан загинаа 30 војници и 100 милитанти. Официјални претставници соопштија дека пакистанската војска успеала да ја преземе контролата врз поголемиот дел од планискиот регион во тој дел и да ги поттисне талибанците и нивните сојузници.Армијата издаде наредба за оваа операција по минатонеделните конфликти меѓу ривалските екстремни групи.
XS
SM
MD
LG