Достапни линкови

Бан Ки Мун ќе допатува во Ватикан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Mун денеска ќе допатува во посета на Ватикан каде што ќе се сретне со папата Франческо.
Бан ќе се состане и со италијанскиот претседателот Џорџо Наполитано и со премиерот Марио Монти.
XS
SM
MD
LG