Достапни линкови

Сакашвили хоспитализиран во Турција


Грузискиот претседател Михаил Сакашвили
Грузискиот претседател Михаил Сакашвили е хоспитализиран по несреќа со велосипед во рускиот град Анталија. Неговиот кабинет соопшти дека несреќата се случила вчера. Докторите во Истанбул дијагностицирале фрактура на клучната коска, по што Сакашвили бил успешно опериран.
Сите негови средби закажани за денеска биле откажани, а Скашавили со неговиот турски колега Абдула Ѓул ќе се сретне утре пред да отпатува за Тбилиси.
XS
SM
MD
LG