Достапни линкови

Првиот работен ден во Парламентот без опозицијата


Народните избраници денеска ја продолжија работата по неколку неделната пауза поради одржувањето на локалните избори без опозицијата. Од СДСМ најавија дека во текот на денот ќе соопштат зошто не учествувале во работата на собраниските комисии.
Седници денеска одржаа комисиите за транспорт, врски и екологија и за политички систем и односи меѓу заедниците, а попладне ќе одржат и оние за надворешна политика и за деловнички и мандатно-имунитетни прашања.
XS
SM
MD
LG