Достапни линкови

Бомбашки напад во Сирија


Сириските медиуми јавија дека автомобил бомба експлодирал во центарот на Дамаск, при што 10 лица загинале, а неколку се повредени. Нападот се случил во близина на едно училиште, каде се наоѓаат и Централната банка и Министерството за финансии. Сведоци соопштија дека големи облаци од чад се издигнале над областа.
XS
SM
MD
LG