Достапни линкови

ЕУ ја повика Украина да прекине со селективна правда


Портпаролот на еврокомесарот за проширување на ЕУ Петер Стано
ЕУ ја повика Украина да прекине да практикува селективна правда. Портпаролот на еврокомесарот за проширување на ЕУ Петер Стано изјави дека помилувањето на поранешниот министер за внатрешни работи Јуриј Луценко и на поранешниот министер за животна средина Хеорхиј Филипчук е првиот важен чекор, но не и последен.
Коментарот на Стано се однесува на поранешната премиерка на земјата Јулија Тимошенко која отслужува 7 годишна затворска казна.
XS
SM
MD
LG