Достапни линкови

Во напад во Авганистан, 26 загинати


Најмалку 26 лица загинале за време на напад во авганистанската покраина Кунар во близина на градницата со Пакистан. Локалните власти соопштија дека загинале 11 деца, осум жени, како и еден американски советник и шест талибанци.
Според нив, талибанците ги нападнале американските и авганистанските сили од домовите на цивили. Талибанците и цивилите загинале кога НАТО извршил воздушен напад врз нив.
XS
SM
MD
LG