Достапни линкови

19 години руски национален домејн


Рускиот национален интернет домејн .ру го одбележува 19 годишното постоење. На 17 април во 1994 година името беше регистрирано во меѓународната детабаза на национални домејни.
Од тогаш тој е еден од водечките во интернет зоната со повеќе од 4,47 милиони регистрирани домејни.
XS
SM
MD
LG